ADHD-programma

Geschikt voor jongeren in de leeftijd van 12 tot en met 17 jaar

Nederlandstalig programma

Licentiekosten: € 0,00 per afname

Voor wie is het ADHD-programma bedoeld?

Het programma kan worden ingezet bij jongeren van 12 tot 17 jaar met ADHD. Ook jongeren met subklinische klachten die zich herkennen in het klachtenbeeld van ADHD kunnen gebruik maken van dit programma om hun algeheel welzijn te vergroten. Er is ook een ADHD-programma voor volwassenen beschikbaar.

Hoe is het programma opgebouwd?

Het doel van dit programma is om jongeren nieuwe vaardigheden aan te leren, zodat ze op een efficiëntere en gezondere manier kunnen omgaan met hun ADHD-gerelateerde klachten. Het programma is opgedeeld in verschillende modules waarin telkens een ander onderwerp aan bod komt.

Het programma bestaat uit de volgende modules:

  • ADHD-module 1: Aan de slag met het ADHD-programma
  • ADHD-module 2: Meer leren over jouw ADHD
  • ADHD-module 3a: Overzicht en focus
  • ADHD-module 3b: Minder afgeleid raken
  • ADHD-module 4: Hyperactiviteit
  • ADHD-module 5: Impulsiviteit
  • ADHD-module 6a: ADHD en gedachten
  • ADHD-module 6b: Negatieve gedachten aanpakken
  • ADHD-module 7: Emoties en overprikkeling
  • ADHD-module 8: ADHD en jezelf zijn op school en daarbuiten
  • ADHD-module 9a: ADHD en leefstijl
  • ADHD-module 9b: Terugblik op de challenge

Elke module houdt vrijwel dezelfde opbouw aan. De module begint met een introductie, al dan niet ondersteund door de videotherapeut, gevolgd door reflectievragen. Vervolgens gaat de jongere aan de slag met één of meerdere oefeningen. Tot slot krijgt de jongere enkele concrete tips en adviezen aangereikt om verder aan de slag te gaan met de oefeningen uit de module.

Hoe kun je het programma inzetten?

We adviseren om dit programma in zijn geheel klaar te zetten zodat je ervan bent verzekerd dat alle benodigde onderdelen aan bod komen. Je kunt het gehele ADHD-programma in één keer klaarzetten via het tabblad ‘Programma’s’.  Als het op basis van de specifieke hulpvraag, de behoeften en/of de mogelijkheden van de cliënt wenselijk is om één of enkele modules separaat in te zetten, dan kan dat via het tabblad ‘Modules’.

Naast het programma dat gericht is op de cliënt, is er ook een module beschikbaar voor ouders van tieners met ADHD. Het betreft de ADHD-Naastenmodule: Naastenmodule voor ouders. Wanneer een ouder bij de behandeling van de cliënt wordt betrokken, dan kun je deze module klaarzetten voor hem/haar. Dit doe je door een apart dossier aan te maken voor de ouder. Vervolgens kun je in dat dossier via het tabblad ‘Modules’ de ADHD-Naastenmodule klaarzetten.

Totstandkoming van het programma

© Embloom (2026)

Dit materiaal is auteursrechtelijk beschermd en kopiëren zonder schriftelijke toestemming van Embloom is dan ook niet toegestaan.

Introductievideo